×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Powitanie wiosny 2016

                21 marca 2016 r zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żywocicach pożegnali zimę i powitali rozpoczynającą się kalendarzową wiosnę. W tym roku szkolnym jednak dzień ten wyglądał inaczej niż było to  do tej pory. Ze  względu na przypadające w marcu ekologiczne święta – 21 marca – Światowy Dzień Lasów i 22 marca  Światowy Dzień Wody zorganizowano w szkole konkurs ekologiczny. Brali w nim udział wybrani przez uczniów reprezentanci klas IV – VI, pozostali uczniowie z klas I – VI stanowili widownię, która żywiołowo reagowała na udzielane przez uczestników konkursu odpowiedzi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe.
Przerwę potrzebną na zliczanie punktów zdobytych przez uczestników konkursu ekologicznego umiliły występy chłopców z klasy V, którzy zaprezentowali naszej społeczności scenkę rodzajową w gwarze śląskiej dotyczącą  problemów zrozumienia przez mężczyzn kobiet.
Po konkursie wszyscy uczniowie na szkolnym boisku pożegnali w tradycyjny sposób zimę – paląc kukłę marzanny przygotowaną przez uczennice z klasy VI.
Kolejną nowością w tegorocznych obchodach pierwszego dnia wiosny były zajęcia zaproponowane w ramach udziału w ogólnopolskiej akcji „Odpakowani.pl”. Wszyscy uczniowie pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców przygotowywali świąteczne (wielkanocne i wiosenne) ozdoby i dekoracje z przyniesionych z domu różnych zużytych opakowań. Pomysłowość i inwencja twórcza naszych uczniów nie ma granic, dlatego najładniejsze prace zostały zaprezentowane wszystkim na przygotowanej wystawie.

przygotowała:

                                                                                                                      nauczycielka przyrody Małgorzata Najgebauer

Foto galeria:
Powitanie wiosny 2016 - galeria

Publiczna Szkoła Podstawowa w Żywocicach
47 - 300 Krapkowice | ul. ul. Średnia 48 | tel. +48774661733
Statystyka odwiedzin: Dziś: 118, W tym miesiącu: 2775, Wszystkich: 1021502
Polecane
  • b_sniadanie.jpeg
  • b_puchatek.jpeg
  • b_owoce.jpeg
  • b_mleko.jpeg
  • b_oke.jpeg
  • b_fsnt.jpeg